4improve vil effektivisere offentlige virksomheder

Det nystiftede selskab 4improve Service Sector Management A/S skal rådgive private servicevirksomheder og offentlige organisationer som kommuner, hospitaler, ministerier og styrelser om, hvordan de kan forbedre serviceydelserne ved hjælp af mere effektive interne processer.

10.06.2008

SCM.dk

4improve Service Sector Management A/S er en selvstændig del af 4improve A/S, der siden 2002 har rådgivet store danske virksomheder især inden for områder som logistik og supply chain management.
Peter Kahr Greve, der er tiltrådt som ny administrerende direktør for selskabet, siger:
”Ud over at fokusere på selve problemstillingerne lægger vi vægt på at få skabt energi og engagement hos medarbejdere og ledelse. Arbejdsformen er et intenst og tæt samarbejde med kunderne. Det gør nemlig, at der udvikles realistiske og holdbare løsninger. På den måde opnår kunderne varige forandringer, som ikke blot skaber værdi her og nu, men også langt ud i fremtiden”. - MS

Toyota Material Handling A/S

Sponseret

Effektivitet, komfort og lavere omkostninger: Derfor vælger flere den nye Traigo48 fra Toyota

Slimstock Nordic

Sponseret

An opinion Making Artificial Intelligence (AI) land in supply chain practice

Relateret indhold

12.06.2025SCM.dk

Vestlige lande udskyder klimahandling med kreative undskyldninger

11.06.2025SCM.dk

Dårligt arbejdsmiljø koster Danmark milliarder hvert år

10.06.2025SCANLOX ApS

Sponseret

Et samarbejde der forenkler din pallehåndtering

07.06.2025SCM.dk

Eksport holder stand trods Trumps toldmure

06.06.2025SCM.dk

Grøn magt i Danmark er i erhvervslivets hænder

05.06.2025SCM.dk

CEO Kasper Tranberg står nu i spidsen for brændstofforsyning til dansk luftfart

04.06.2025SCM.dk

Nyt partnerskab vil bygge grønne mikronet og øge elektrificeringen

04.06.2025SCM.dk

Trump-politik får danske ingeniører til at overveje exit

Hold dig opdateret med SCM.dk

Tilmeld dig nyhedsbrevet og følg med i alt som rører sig indenfor ledelse af forsyningskæden, Nyhedsbrevet kommer kun to gange pr. uge.

Se flere temaer

Events

Se alle